Právě navštěvujete webové stránky společnosti Philips lighting. K dispozici je lokalizovaná verze.
Návrhy

  Jak dětem zařídit pokojíček

   

  Z vašeho miminka se stalo samostatné dítko se zvyšujícími se požadavky na své soukromí? Máte doma malého školáka, kterému přibyly nové povinnosti a s nimi související potřeba nového nábytku? Nebo se vašemu teenagerovi již zajídá vybavení pokoje v dětském stylu a touží po pravém studentském pokoji se vším všudy? Ať už je to tak či onak, můžete se při rozhodování, jak zařídit nový dětský pokoj, inspirovat následujícími praktickými radami.

  V prvé řadě je dobré si uvědomit, komu má pokoj sloužit. Ať už zařizujete pokoj pro batole, školáka nebo studenta, je dobré se držet několika základních pravidel.

   

  Dětský pokoj obvykle plní hned několik funkcí. Do jedné místnosti se tak musí vejít herna, pracovna, ložnice i obývák. Zároveň by pokoj neměl být přeplněný nábytkem a zařízení by mělo být voleno tak, aby bylo nadčasové, „rostlo“ s dítětem a nemuseli jste do jeho obměny investovat příliš často.

   

  Nový pokoj bude sloužit především vašim dětem. Na tom, jak bude vypadat, je nechte se alespoň částečně podílet. Pokud se totiž budete snažit držet toho, co se vašemu dítěti líbí, dosáhnete nejen jeho spokojenosti a nadšení, ale čas trávený v nově vybaveném pokoji pro něj navíc bude i příjemný. Nad čím tedy přemýšlet, než se pustíte do samotného zařizování?

  Dětský pokoj vybavujte prakticky vzhledem k věku dítěte

  Praktičnost


  Každý dětský pokoj by měl mít příjemnou atmosféru. Skloubit prostor pro hraní, učení a lenošení s dostatkem úložných prostor může být někdy velmi obtížné. Rozložení nábytku vždy přizpůsobte věku svého dítěte.
   

  Pokud máte doma předškoláka, vyčkejte s pořizováním stolu a židle. Menší děti tráví nejvíce času hraním. Poskytněte jim proto dostatek nezastavěného prostoru. Starší děti naopak ocení kvalitní velkou skříň s dostatečným úložným prostorem a třeba menší sedačku s konferenčním stolkem, kde mohou trávit čas se svými přáteli.

  Bezpečnost


  Při vybírání i rozmísťování nábytku dbejte na to, aby byla zachována bezpečnost vašich dětí. Myslete dopředu a pokuste se zamezit všem nebezpečným nápadům. Máte-li doma malého divocha, volte raději nábytek s kulatými hranami. Nezapomeňte také přišroubovat všechny skříně a komody ke zdi a zkontrolovat, zda je v pokojíčku dobře připevněn i lustr. Nezapomeňte, že vaše dítko je možná klidné, nikdy však nevíte, co napadne jejich kamarády nebo děti vašich přátel. Neopomeňte proto ani zajistit volně přístupné elektrické zásuvky a vybavit pokoj tak, aby veškeré vybavení odolalo i případnému zásahu míčem či jinou hračkou.
  Důležitou roli hraje kvalitní osvětlení

  Zdraví

   

  Dá se předpokládat, že vaše dítě bude ve svém pokoji trávit spoustu času. Při zařizování proto myslete nejen na design, ale především na zdraví svých dětí. Pracovní část pokoje by měla být vybavena tak, aby poskytovala dostatečný komfort pro záda a oči. Kvalitní ergonomicky tvarovaná kancelářská židle nejlépe s tvarovaným sedákem a opěrkami zad a hlavy, ale také vhodně zvolená výška stolu – to vše hraje důležitou roli v tom, jak se bude dítě při práci cítit, jak dlouho při ní vydrží a především jaký vliv to bude mít na jeho zdraví.

  Neméně důležitou roli ale hraje také kvalitní osvětlení. Pracovní část pokoje by měla být dostatečně nasvícená. V celém pokoji použijte kvalitní žárovky nebo LED pásky, které eliminují blikání. To je sice většinou lidskému oku nepostřehnutelné, na naše zdraví má však velmi neblahý dopad. Svítidla Philips jsou vyvinuta tak, aby byla k lidskému zraku co nejšetrnější. Pomocí dobře zvoleného osvětlení v dětském pokoji od sebe jednoduše oddělíte jednotlivé zóny. Různé barvy světla pak dokážou dodat pokoji přesně takovou atmosféru, jakou si zrovna vaše dítě bude přát vytvořit.

  Moderní trendy

   

  Aktuální trendy v zařizování bydlení nás jednoznačně ovlivňují. Zařiďte dětem pokojíček tak, aby byl útulný, moderní, ale aby bylo také možné kdykoliv snadno přizpůsobit jednotlivé doplňky změně věku, vkusu nebo nálady dítěte.

   

  Dětský pokoj bez živých barev – to by nebylo ono. S pestrostí to ale nepřežeňte. Mezi veselým pokojíčkem a kýčovitou pohromou je jen velmi tenká hranice. Barvy stěn a doplňků by měly působit dostatečně klidným dojmem a zároveň pomáhat k patřičné koncentraci, když je to zrovna potřeba. Proto se raději vyvarujte sytých odstínů oranžové a červené barvy, které narušují soustředění. V případě zdí volte raději neutrální a matné barvy, které doplníte dekorací a doplňky v živých a veselých barvách. Nábytek bude vašim dětem sloužit po dlouhou dobu. V případě nábytku a velkých ploch je proto lepší dát přednost nadčasovým a neutrálním barvám.

  Vkus vašich dětí mohou odrážet například obrázky či nálepky na zdech, které je snadné kdykoliv vyměnit za jiné. Výraznou změnu atmosféry také snadno vytvoříte využitím osvětlovacího systému Philips Hue. Vaše dítě si pomocí jednoduché aplikace v jediném okamžiku nastaví barvu, intenzitu a časování všech svítidel ve svém pokoji. S malou finanční investicí tak často vykouzlíte velkou proměnu celého pokoje.

  Populární produkty