Právě navštěvujete webové stránky společnosti Philips lighting. K dispozici je lokalizovaná verze.
Návrhy

  Přirozená barva vašeho LED světla je možná!

   

  Při nákupu umělých zdrojů osvětlení pro svůj domov mnoho lidí věnuje pozornost především jeho intenzitě, kvalitě, ceně nebo přiděleným certifikátům. Stojí však za to vědět, že kromě výše uvedených aspektů je důležitá také barevná teplota světla, kterou zdroj vyzařuje. Proč je barva světla tak podstatným faktorem a jak ovlivňuje celkovou atmosféru osvětleného prostoru?

  Přírodní světlo

   

  Pro určení barevné teploty světla se používá termín „teplota chromatičnosti“. Je udáván v kelvinech na stupnici od 1 000 K (červená) do 10 000 K (modrá). Teplé bílé světlo má barevnou teplotu 3 000 K a méně. Čím výše postupujete na stupnici teploty chromatičnosti, tím studenější bude barva vašeho světla.

   

  Tradiční zdroje osvětlení svým uživatelům při výběru vhodného světla nedávají příliš na výběr. V případě LED svítidel se však barva vyzařovaného světla může u jednotlivých žárovek velmi lišit. Seženete jak žárovky s teplou, studenou, tak neutrální barvou světla. Každá z těchto barev působí na organismus jiným způsobem a evokuje odlišnou náladu. Světlo teplejších barev uvolňuje smysly, působí relaxačním a uklidňujícím dojmem. Z tohoto důvodu často nachází své uplatnění v klidových odpočinkových zónách (obývací pokoje, ložnice, terasy). Studené světlo naopak stimuluje smysly a nabádá k akci. Hodí se proto do kanceláří, škol, pracovních koutů a dalších prostor, kde je potřeba se dobře soustředit a mít po dlouhou dobu svěží mysl.

   

  Dalším důležitým faktorem, který je potřeba zvážit při hledání osvětlení pro váš domov, je index podání barev Ra (CRI – color rendering index). Jeho maximální hodnota je 100 a tento parametr vám poskytne informaci o tom, do jaké míry je barva osvětlených objektů v záři daného zdroje světla odrážena objektivně. Naprosto přirozené podání barev poskytuje světelný zdroj s hodnotou Ra=100, naopak při hodnotě Ra=0 nelze barvy předmětu vůbec rozeznat. Při výběru osvětlení do domácností se doporučuje volit světelné zdroje s indexem podání barev o hodnotě 80 a více.

  Kam se hodí neutrální světlo?

   

  V případě hodnot teploty chromatičnosti mezi 4 000 a 4 500 K hovoříme o tzv. neutrálním světle, které se nejvíce přibližuje dennímu světlu. LED žárovky, které vyzařují neutrální světlo a které mají hodnotu indexu podání barev vyšší než 80, jsou ideální volbou pro běžné každodenní pracovní prostředí. Neutrální světlo totiž stimuluje smysly v míře, která je lidskému organismu přirozená. Pod září takového svítidla se tak dokážete dlouhodobě soustředit na vykonávanou práci. Zároveň platí, že LED žárovky vydávající přirozené neutrální světlo jsou vhodnou volbou pro instalaci do šaten, koupelen a dalších místností, kde jste zvyklí věnovat pozornost úpravě svého zevnějšku.

  Na co si dávat pozor při výběru?

   

  LED osvětlení je poslední dobou stále populárnějším zdrojem osvětlení. Důvodem je především podstatně delší životnost, nízká spotřeba elektrické energie a schopnost nastavit teplotu a index podání barev tak, aby tyto hodnoty vyhovovaly jakýmkoliv potřebám uživatelů. Přesto je potřeba zdůraznit, že tyto výhody se týkají pouze značkových kvalitních výrobků, které jsou opatřeny certifikáty nejvyšší kvality – například LED žárovek Philips.

   

  V případě žárovek, které nejsou laboratorně testovány, si jako uživatelé nemůžete být nikdy zcela jistí, jak takové osvětlení ovlivní vaše dlouhodobé životní podmínky a jaký to bude mít vliv na vaše zdraví. V naší společnosti se vždy snažíme vyhovět nejvyšším očekáváním i těch nejnáročnějších zákazníků. Z tohoto důvodu používáme při výrobě světelných zdrojů pouze materiály nejvyšší kvality a neustále se snažíme zlepšovat konstrukční řešení našich výrobků. LED žárovky Philips jsou bezpečné a žádným způsobem neohrožují vaše zdraví ani negativně neovlivňují vaši pohodu.

  LED žárovky jsou bezpečné

  Proč vybírat mezi LED svítidly?

   

  Mnoho lidí je přesvědčeno, že LED žárovky dokážou vyzařovat pouze nepříjemné studené světlo. Tento fakt je samozřejmě mylnou představou. Mezi výrobky společnosti Philips najdete jak žárovky, které poskytují teplé světlo ideální do ložnice nebo obývacího pokoje, tak žárovky vyzařující neutrální nebo studené LED světlo, které se hodí pro použití do kancelářských a dalších pracovních prostor.

   

  Další výhodou je také různorodá škála využití LED svítidel. Žárovky s LED technologií poskytují okamžitě po zapnutí maximální množství světla, zatímco kompaktní žárovky potřebují pro dosažení úplného jasu několik vteřin.

   

  Široké možnosti využití a velký výběr mezi zdroji osvětlení však nejsou jedinými výhodami LED výrobků Philips. LED svítidla spotřebovávají o 80 nebo dokonce až o 90 % méně elektrické energie než běžné žárovky. Také jejich životnost je mnohonásobně delší, než je tomu u tradičních zdrojů osvětlení. Je tedy jasné, že volba LED svítidla znamená jednoznačnou úsporu vašich finančních prostředků.

  LED technologie mají nízkou spotřebu

  Populární produkty