Právě navštěvujete webové stránky společnosti Philips lighting. K dispozici je lokalizovaná verze.
Návrhy

  LED osvětlení bez tajností

   

  Přestože disponuje LED osvětlení nepopíratelným množstvím výhod, mnoho lidí se možnosti nahradit tradiční žárovky zdroji s LED technologií vzdalo. Důvodem jsou obvykle mnohé mýty o LED svítidlech, které mezi lidmi neustále kolují. Kladete si také otázky, jak to s LED technologií ve skutečnosti je? Níže vám odpovíme na ty nejčastější otázky, které se nad LED osvětlením vznášejí a jež zaměstnávají možná i vaši mysl. Odpovědi vám pomohou rozptýlit mnoho pochybností o LED svítidlech.

  Jsou LED žárovky bezpečné a zdraví nezávadné?


  Ano. LED žárovky neobsahují žádné škodlivé látky, jako je rtuť, olovo nebo jiné toxické materiály. Proto je jejich používání zcela bezpečné. LED žárovky lze recyklovat stejně jako kterékoliv jiné elektronické zařízení.

  Může LED osvětlení nějakým způsobem poškodit můj zrak?


  Ne. LED osvětlení má na oči stejný vliv jako jiné zdroje umělého osvětlení, přestože běžně zažitý názor tvrdí opak. Při výběru je však potřeba dbát na to, aby měl vybraný výrobek přidělen certifikát, který vám potvrdí, že jeho kvalita a nezávadnost byla náležitě testována a zkontrolována. Společnost Philips věnuje bezpečnosti a vlivu světla na zdraví náležitou pozornost. Při výrobě našich LED žárovek jsou používány pouze ty nejkvalitnější možné materiály a výrobky jsou vždy podrobeny důkladnému testování. Levná LED svítidla mohou blikat (což nemusí být pro lidské oko běžně viditelné) a tím negativně ovlivňovat pohodu a zdraví jejich uživatelů. Pochází-li však žárovka ze spolehlivého zdroje a od osvědčeného výrobce, tomuto riziku se vyhnete.

  Vyzařují LED žárovky pouze nepříjemné studené světlo?


  Ne. Moderní LED osvětlení je k dispozici v mnoha barvách (tuto hodnotu udává tzv. teplota chromatičnosti vyjádřená v kelvinech). V případě světelných zdrojů, které vyzařují bílé světlo, si můžete v závislosti na svých potřebách vybrat mezi žárovkami vyzařujícími teplé bílé světlo hodící se do odpočinkových zón stejně jako chladné světlo, které oceníte v kancelářích a pracovních prostorech. V naší nabídce naleznete také světelné zdroje, které dokážou měnit teplotu bílého světla v závislosti na aktuálních potřebách uživatelů.

  Vyzařují žárovky s LED technologií méně jasného světla než tradiční žárovky?


  Ne. LED žárovky poskytují stejné množství světla jako žárovky tradiční nebo úsporné. Hlavním rozdílem je v tomto případě pouze spotřeba elektrické energie. Například LED žárovka Philips s výkonem 7 W poskytuje stejně jasné světlo jako tradiční 60W žárovka nebo 12W úsporná žárovka. Žárovky s LED technologií lze tedy použít v jakémkoliv prostředí. Dostatek světla poskytnou i ve vaší domácnosti. Svou barvou a intenzitou se navíc dokážou velmi přiblížit přirozenému dennímu světlu.
  LED technologie poskytují dostatek světla i v domácnosti

  Které označení na obalu označuje jas LED žárovky?


  U tradičních zdrojů osvětlení byl jas žárovek udáván ve wattech. V případě LED osvětlení však světelný tok žárovek určuje hodnota v lumenech (lm). Čím vyšší hodnotu parametr udává, tím silnější světlo žárovka vyzařuje. Aby bylo pro zákazníky snazší se v hodnotách označujících LED žárovky, na které doposud nebyli zvyklí, orientovat, na obalech LED produktů jsou obvykle pro srovnání uváděny také hodnoty ve wattech. Ty přirovnávají LED žárovku k běžné žárovce, jež by vydávala světlo stejné intenzity. Například při výměně 60W žárovky musí mít vaše nová LED žárovka světelný tok 806 lumenů.

  Jsou LED žárovky mnohem dražším zdrojem světla než jejich tradiční protějšky?


  Při nákupu LED žárovky si obvykle připlatíte o něco více, než je tomu u tradičních světelných zdrojů. Nicméně vzhledem k tomu, že zdroje s LED technologií přináší mnohem nižší spotřebu elektrické energie, tato investice se vám velmi rychle vrátí. Za zmínku jistě stojí také to, že LED žárovky dosahují životnosti až 15 let, což v případě této volby výrazně snižuje vaše dlouhodobé provozní náklady.

  Jsou LED žárovky citlivější na otřesy?


  Ne. LED žárovky nemají žádné pohyblivé části, vlákna nebo křehké sklo, což zaručuje jejich vysokou odolnost proti nárazům. To platí především v případě výrobků renomovaných firem, které při výrobě používají pouze kvalitní materiály. Výrobky společnosti Philips jsou podrobeny přísným zkouškám a jsou jim přiděleny patřičné certifikáty kvality, které dokládají mimo jiné také jejich odolnost.

  Potřebují LED žárovky hodně času na zahřátí?


  Ne. Na rozdíl od zářivkových svítidel, které často startují pomalu a po zapnutí mají tendenci blikat, LED žárovky září ihned po rozsvícení na plný výkon. Ani jejich častější rozsvěcování a zhasínání nijak neovlivňuje jejich dlouhodobou životnost.

  Populární produkty