Právě navštěvujete webové stránky společnosti Philips lighting. K dispozici je lokalizovaná verze.
Návrhy

  Zařizujeme koupelnu podle nejnovějších trendů

  Stavíte dům, nebo se ho chystáte rekonstruovat a čeká vás zařízení nové koupelny? Přejete si, aby byla praktická, moderní a dostatečně nadčasová? Přinášíme vám souhrn nejnovějších trendů v oblasti vybavení koupelen.

  Když příroda čaruje

  Již několik let hrají přírodní materiály velmi dominantní úlohu při vybavování veškerých interiérů. Trend bydlení v souladu s přírodou je i nadále aktuální. A tak se při zařizování nové koupelny nebojte použití jakýchkoliv přírodních materiálů, jako je dřevo, kámen, ale také hlína. Inspirujte se přírodou a nebojte se tyto zajímavé materiály jakkoliv kombinovat. Stejně tak jako lahodí lidskému oku například pohled na kombinaci dřeva a kamene v přírodě, působí tyto materiály podobně příjemným a uklidňujícím dojmem i v našich interiérech.

   

  Kombinací moderních světlých pastelových barev dosáhnete jednoduchého a zároveň exkluzivního vzhledu. Pokud navíc interiér doplníte dekorací v podobě živých rostlin, budete se divit, jak se vaše koupelna promění.

  Moderní osvětlení koupelny Philips

  Nové materiály posouvají hranice kreativity

  Neustálý pokrok v oblasti vývoje nových materiálů otevírá designérům stále širší obzory. Plastické vzory 3D obkladů, které vystupují do prostoru, nebo naopak extrémně tenké a přesto odolné materiály pro výrobu sanitární keramiky dokážou s vaší koupelnou udělat divy. Zajímavý design navíc doplňují moderní technologie, které mají velký vliv jak na komfort při jejich každodenním používání, tak na úsporu provozních nákladů v podobě snižování spotřeby vody či elektrické energie. 

  Koupelnové osvětlení Philips podle aktuálních trendů

  Čisté linie i zajímavá geometrie

  Jednoduché a čisté tvary, které odráží současnou oblibu minimalismu a snahu o funkční pojetí interiéru, jsou stále „trendy“. Designéři si pohrávají s jednoduchými geometrickými liniemi, s oblibou ale využívají také hranaté tvary. Různými kombinacemi těchto dvou zajímavých stylů pak vytvářejí neobvyklá a nadčasová designová řešení, která mnohdy přinesou i praktický vedlejší efekt.

   

  Tento trend se odráží ve veškerém vybavení moderních koupelen. Zvolený tvar a materiál jednotlivých použitých prvků by měl vždy korespondovat s celkovým pojetím vzhledu koupelny. Designéři se v posledních letech předhánějí v tom, kdo vytvoří co nejoriginálnější prvek za současného zachování, či dokonce vylepšení funkčních vlastností. A tak se na trhu můžeme setkat s opravdu nepřeberným množstvím tvarů, materiálů a barev umyvadel, záchodů, van, bidetů, topných žebříků, zrcadlových skříněk a nejrůznějších drobných doplňků.

  K nejnovějším současným trendům jednoznačně patří obklady a dlaždice velkých formátů, které dokážou vytvořit jednoduchý a elegantní dojem.

   

  Při výběru vybavení vždy myslete na dispozice své koupelny. Pokud chcete prostor opticky zútulnit a zmenšit, volte raději tmavší materiály a barvy doplňků. Do malých koupelen naopak vybírejte vybavení světlejších barev, použijte velká zrcadla a volte dostatečné a kvalitní osvětlení.

  Praktičnost až na prvním místě

  V minulosti bylo běžné, že se praktické záležitosti týkající se každodenního používání koupelny řešily až ve chvíli, kdy už bylo veškeré vybavení na místě. Obvykle jste si museli vystačit s dodatečně namontovanou poličkou a jednoduchou zrcadlovou skříňkou. V dnešní době je již trend naštěstí zcela opačný. Na to, jaké úložné prostory ve své nové koupelně potřebujete, myslete již ve chvíli, kdy teprve přemýšlíte nad celkovým pojetím stavby či rekonstrukce. Pokud všechny potřebné věci uskladníte právě tam, kde jste zvyklí je běžně používat, nebudou vám pak zabírat cenný prostor v jiných místnostech. 


  Kvalitní osvětlení pro chvíle odpočinku i pro výpravu do práce

  Obdobná zásada platí i v případě výběru osvětlení koupelny. Právě vhodné nasvícení vybraných designových prvků totiž hraje nemalou roli v tom, jak volené kombinace materiálů a barev působí jako celek. Byla by jistě škoda investovat nemalé finanční prostředky do kvalitních obkladů, do designové sanitární keramiky a dekorativních prvků a poté nenechat tomuto zajímavému vybavení vyniknout.

   

  Při výběru osvětlení myslete na to, že koupelna by měla být příjemným místem odpočinku ve chvíli, kdy si dáváte horkou koupel a chcete zapomenout na všechny starosti dne. Zároveň je ale také místem, kde tráví všichni členové rodiny spoustu času při ranní výpravě do práce či do školy a kde všichni potřebují dostatek světla na úpravu svého zevnějšku.

   

  Základem kvalitního osvětlení v koupelně by proto vždy mělo být centrální světlo umístěné ve středu místnosti nebo podhledové bodové osvětlení. Tato svítidla poté doplňte nástěnnými svítidly, osvětlením zrcadel a dalšími vhodnými doplňkovými svítidly, z nichž každé bude správně plnit svůj účel. Zajímavých efektů dosáhnete také použitím LED pásků, které se snadno instalují a pomocí nichž jednoduše osvětlíte tmavé kouty, poličky i zajímavé architektonické prvky.

   

  Nezapomeňte, že veškerá použitá svítidla musí mít z důvodu bezpečnosti dostatečnou ochranu krytí (nejméně IP 44). Při výběru osvětlení volte moderní LED technologie, které se pyšní svou nízkou spotřebou elektrické energie a dlouhodobou životností. Díky tomu se o osvětlení ve své nové koupelně nebudete muset v průběhu následujících let starat a navíc významně přispějete k ochraně životního prostředí.