Právě navštěvujete webové stránky společnosti Philips lighting. K dispozici je lokalizovaná verze.
Návrhy

  Dubai Frame - monumentální osvětlený rám propojuje historii a moderní budoucnost Dubaje

   

  Nejvyšší budova světa, největší obchodní centrum, nejdelší automatizovaná linka metra, nejluxusnější hotel… Dubaj je město, ve kterém se to světovými unikáty jen hemží. Před rokem k nim přibyla i monumentální rozhledna v podobě stylizovaného zlatého rámu – jak jinak než největšího na světě! Osvětlení nové dominanty svěřila arabská metropole společnosti Signify.


  Rozhledna s výstižným názvem Dubai Frame slouží zároveň jako muzeum s multimediální expozicí o historii Dubaje i předpokládaném vývoji velkoměsta během příštích padesáti let. Hlavním lákadlem je však prosklená vyhlídková plošina ve výšce 150 metrů, která nabízí ničím nerušený výhled na moderní mrakodrapy i starodávnou část Dubaje.

  Promyšlené osvětlení v režii Signify


  Moderní nasvětlení velkolepé stavby dubajského rámu zajišťují špičková svítidla značky Philips Color Kinetics. Základem dynamické osvětlovací soustavy je 340 světlometů nové generace ColorBlast 12 Powercore Gen 4 RGBW a 34 světlometů pro osvětlení výškových budov ColorReach Powercore LED s mimořádně dlouhým dosahem.
  Společnost Signify osvítila dubajskou rozhlednu Dubai Frame
  Dubai Frame působí impozantním dojmem

   

  Pro dokonale rovnoměrné nasvícení stěn rámu je po jejich obvodu instalováno výkonné lineární osvětlení, tvořené 114 svítidly ColorGraze MX4 Powercore a 56 svítidly ColorGraze QLX Powercore. Vizuální efekty, při kterých se mění barva a intenzita jednotlivých svítidel, jsou ovládány systémem pro řízení osvětlení Pharos.

   

  Instalace osvětlovací soustavy na Dubai Frame trvala 6 měsíců a firma Signify při ní spolupracovala se svým certifikovaným partnerem Uniled.