Právě navštěvujete webové stránky společnosti Philips lighting. K dispozici je lokalizovaná verze.
Návrhy

  Inovativní osvětlení kanceláří společnosti Innogy

   

  Vhodné osvětlení kancelářských prostor je velmi důležitým cílem nejedné moderně řízené společnosti. Správné osvětlení totiž nejenže ovlivňuje celkovou pohodu a zdraví zaměstnanců, ale může mít také velmi významný vliv na vytvoření inspirativní atmosféry, nebo dokonce stimulování smyslů pracovníků v době, kdy je pro ně obtížné se soustředit.

   

  Společnost Innogy přišla v listopadu loňského roku s návrhem důkladně modernizovat pražské kanceláře společnosti. Jedním z prvků, jež měly být od základů změněny, bylo právě osvětlení. V současné době se již prostory pyšní inteligentním LED osvětlením firmy Philips Lighting, díky kterému mohou být zaslouženě nazývány jedněmi z nejmodernějších pracovních míst v Evropě.

   

  Realizované řešení osvětlení dodává zaměstnancům pracujícím v kancelářích v prvé řadě pocit pohodlí a spokojenosti. Osvětlovací systém byl navržen tak, aby byl v souladu s přirozeným fungováním lidského cirkadiánního rytmu.

    Moderní kanceláře vyžadují přizpůsobitelné osvětlení

   

  V rámci projektu bylo v kancelářích Innogy instalováno přibližně 2 000 LED svítidel Philips, k nimž patří i 880 stropních svítidel PowerBalance a 96 bajonetových svítidel LuxSpace s možností nastavit odstín bílého světla v závislosti na denní době.

   

  Při modernizaci prostor se společnost Innogy rozhodla vytvořit tzv. open space, kde je obzvláště důležité, aby bylo možné osvětlení přizpůsobit individuálním požadavkům zaměstnanců. Osvětlovací systém byl navržen tak, aby bylo možné kdykoliv upravit teplotu chromatičnosti a intenzitu vyzařovaného světla podle toho, jakým úkolům se zaměstnanci právě věnují. Díky tomu se zvýšil celkový komfort pracovního prostředí v kancelářích.

  Osvětlení ovlivňuje pocit pohody zaměstnanců

  Dodržení koncepce Human Centric Lighting

   

  Přizpůsobitelné osvětlení plně vyhovuje koncepci Human Centric Lighting, která klade vysoké nároky v oblasti ohledu na potřeby člověka. Osvětlení instalované v kancelářích společnosti Innogy dokáže přizpůsobit teplotu světla aktuální denní době a pomocí vhodně nastavené intenzity světla stimulovat smysly zaměstnanců tak, aby podávali co nejvyšší výkony. Například v době po polední přestávce jsou kanceláře osvětleny příjemným jasným světlem, jehož teplota chromatičnosti je nastavena tak, aby se co nejvíce přibližovala přirozenému dennímu světlu. Takovéto nastavení světla zvyšuje akceschopnost zaměstnanců a tím i jejich výkony v době, kdy jsou smysly člověka obvykle přirozeně utlumeny.

   

  „Chtěli jsme pro naše zaměstnance vytvořit unikátní pracovní prostředí. V dopoledních hodinách kancelářské osvětlení napodobuje přirozené denní světlo, které zaměstnancům zajišťuje užitečný přísun energie. Intenzita světla se postupně snižuje až do času oběda, po němž je opět zesílena tak, aby zaměstnancům dodala potřebnou energii v době, kdy se tělo musí vyrovnávat s jejím úbytkem po jídle,“ říká Tomáš Michna, senior facility manager ve společnosti Innogy, Česká republika. A zároveň dodává: „Téměř 80 % dotazovaných pracovníků označilo nové osvětlení jako lepší nebo mnohem lepší než původní zářivkové osvětlení. 60 % zaměstnanců připustilo, že nově instalované osvětlení je jedním z faktorů, které přispívají k lepšímu pracovnímu prostředí a spoluutváří ideální místo, kde zaměstnanci rádi pracují.“

   

  Kromě pozitivního vlivu změny v osvětlení kancelářských prostor se ukázalo, že osvětlení Philips hraje klíčovou roli i ve zpříjemnění pracovního prostředí a v dalších prostorách společnosti Innogy. Renovace prostor se totiž týkala také nové restaurace a kuchyně, instalování nového nábytku a vytváření kreativních prostor pro zaměstnance společnosti. Díky kvalitnímu nastavitelnému světlu, které lze přizpůsobit aktuálním potřebám, je nyní všem zaměstnancům společnosti Innogy poskytnuta nejlepší a nejkvalitnější možná péče v oblasti osvětlení.

   

  Zobrazit další články