Právě navštěvujete webové stránky společnosti Philips lighting. K dispozici je lokalizovaná verze.
Návrhy

  Signify a BRAC poskytly osvětlení více než 46 tisícům rohingských rodin uprchlíků v Bangladéši

   

  V nedávné době došlo na území Myanmaru k řadě nepokojů. V jejich důsledku bylo ze svého původního domova vyhnáno více než 680 tisíc Rohingů, kteří v současné době přebývají v bangladéšských uprchlických táborech. Společnost Signify spolu s organizací BRAC pomáhá pomocí osvětlení LifeLight dosáhnout v provizorních osadách komfortnějších podmínek a přispět tak ke zvýšení bezpečnosti všech jejich obyvatel.

  Řada nepokojů mezi Rohingy, muslimskými obyvateli severní části Arakanského státu ležícího v Myanmaru, a buddhistickými Rakhinci, kteří žijí hlavně v jižní části státu, vyústila v postupné vyhnání statisíců lidí z jejich původních domovů.

   

  Od srpna 2017 našlo přístřeší v provizorních osadách u města Cox’s Bazar v Bangladéši již více než 680 tisíc Rohingů. Mezi uprchlíky jsou často těhotné ženy, kojící matky, malé děti odloučené od svých blízkých příbuzných a další lidé, kteří mají své specifické potřeby. Stávající zázemí pro uprchlíky je kvůli obrovskému a rychlému nárůstu počtu příchozích uprchlíků nedostatečné.

   

  Organizace BRAC, jež se zaměřuje na boj s chudobou v Bangladéši, byla jednou z prvních, která se zapojila do snahy řešit problémy uprchlíků. Společně s bangladéšskou vládou, Mezinárodní organizací pro migraci (IOM) a dalšími zainteresovanými organizacemi se snaží dlouhodobě zlepšovat podmínky, ve kterých jsou uprchlíci nuceni žít.

  Signify přináší světlo do provizorních domovů


  Při řešení problémů se BRAC obrátila s žádostí o pomoc na Signify. Díky tomu získají rohingské rodiny v provizorních osadách u města Cox’s Bazar v Bangladéši solární LED svítidla Philips LifeLight. Život uprchlíků v táborech tak dostane zcela nový rozměr.

   

  Solární svítidla v provizorních přístřeších uprchlíků podstatně vylepšují jejich životní podmínky. Především pro ženy a děti znamenají nová svítidla bezpečnější prostředí i poté, co se v táboře setmí. Všem pak solární světla LifeLight přinesou možnost obstarávat své základní životní potřeby i během večera a noci.

  Osvětlení v uprchlických táborech

  Světlo, které mění uprchlické tábory


  Pro uprchlické tábory bylo v minulosti typické, že jakmile zašlo slunce, zavládla v nich absolutní tma. To s sebou neslo celou řadu problémů. Kromě toho, že obyvatelé tábora byli zcela odkázáni na denní světlo, hlavně začalo být po setmění v táboře nebezpečno. Ohroženy byly především ženy a děti. Potřeba osvětlit provizorní obydlí a zvýšit tak bezpečnost obyvatel tábora a možnost obstarávat základní životní potřeby i poté, co zajde slunce, s každým dnem rostla.

  Rohingové získali větší komfort a bezpečí


  LED svítidla doposud v táboře získalo 22 495 rodin Rohingů. Užitek z nich tak má již téměř 133 tisíc uprchlíků, z nichž více než 66 tisíc jsou malé děti.

   

  Nezisková organizace BRAC distribuuje solární svítidla Philips prostřednictvím sítě svých kanceláří, zdravotních a dalších humanitárních pracovníků. Každé rodině, která svítidlo dostane, je pečlivě vysvětleno, jak se o svítidlo starat. Kromě toho je součástí balení také instruktážní návod přímo v jazyce Rohingů.

   

  Organizace BRAC se kromě toho rozhodla spolupracovat s místními společnostmi, které systémy LifeLight Home instalují a udržují. Tyto společnosti jsou proškoleny, jak s produkty značky Philips správně zacházet tak, aby byla jejich životnost co nejdelší. V případě potíží tak tyto spolupracující společnosti poskytují rodinám Rohingů potřebnou technickou podporu.

  Společnost Signify se zasazuje o zlepšování životních podmínek všech svých uživatelů


  Ať už jde o komfort v domácím prostředí nebo o kvalitní osvětlení kanceláří a maloobchodních prostor či o osvětlení provizorních přístřeší v uprchlických táborech, společnost Signify se dlouhodobě zasazuje o zlepšování životních podmínek bezpečnou cestou. Používá k tomu ekologicky šetrná a kvalitní LED osvětlení, díky kterým je možné dlouhodobě šetřit provozní náklady a získat osvětlení, které je příjemné a zdravé pro lidské oči.